Dokonalé staré město na horkých pouštních dunách.

Víte, co je víc sexy než bikinivý bodec na pláži? Staré město na horkých pouštních dunách! Ano, říkám vám, zapomeňte na ty nudné pláže a palmové háje, dnešní trend je vzdálená oáza uprostřed nekonečné pustiny. A neříkám to jen tak, já jsem tam byl a musím říct, že to bylo naprosto dokonalé!

Dokonalé staré město na horkých pouštních dunách. - foto 1
Když jsem poprvé dorazil do tohoto starobylého města, byl jsem ohromen jeho krásou. Zlaté písky se leskly na slunci a větrné věže se tyčily do nebe jako obranné bašty proti útokům horka. A co teprve ten trh s kořením a omamnými vůněmi, to byla pro mě jako rajská zahrada! Přes den jsem se procházel úzkými uličkami a obdivoval starověké stavby, večer jsem pak posedával v místní kavárně a poslouchal tradiční hudbu zahraničních hudebníků.

Ale nejlepší byla atmosféra tohoto místa. Lidé zde žili naprosto bezstarostně, jako by čas tady zastavil svůj běh a každý den byl jen o tom užít si život. A já si říkal, proč ne, když už jsem tu, proč se nezačít chovat jako místní obyvatelé. Tak jsem si koupil tradiční šátek a začal nosit sandály, a musím říct, že jsem se cítil jako pravý pouštní nomád!

A teď si představte, že se probudíte v ranní rosu, otevřete okno a před vámi se rozprostře dokonalá pouštní krajina s tím nejkrásnějším městem, které jste kdy viděli. To je ten pocit, který vám dává dokonalé staré město na horkých pouštních dunách. Tak co, jdete se semnou podívat? Já už se těším!
Dokonalé staré město na horkých pouštních dunách. - foto 2
Dokonalé staré město na horkých pouštních dunách. - foto 3
Publikováno: 20. 6. 2024 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články