Města, která čas nikdy neopustil: Tajemství skrytého Japonska.

V Japonsku existují města, která se zdají být ztracená v čase. Jedním z nich je malé městečko Yamagata, kde se zdá, že se čas zastavil někdy v 80. letech minulého století. Místní obyvatelé se stále jezdí kolem na starých mopedech a v obchodech se prodávají věci, které jinde už dávno vyšly z módy. Japonské turisty to však neodradí, spíš naopak - rádi se vracejí do této malebné časové bubliny.

Města, která čas nikdy neopustil: Tajemství skrytého Japonska. - foto 1
Dalším městem, které čas zjevně nikdy neopustil, je Kōya-san. Toto malé městečko je domovem jednoho z nejstarších klášterů v Japonsku a zdá se, že se zde čas zastavil někdy v 12. století. Mniši tu dodnes žijí podle starých tradic a rituálů a turisté se mohou zúčastnit jejich každodenních modliteb. Pro mnohé je to skutečná cesta do minulosti.

Jedním z nejzajímavějších "ztracených" měst je však Kōchi, kde se zdá, že se čas zastavil někdy v období Edo. Místní obyvatelé tu stále nosí tradiční kimon a žijí podle starých zvyklostí. V obchodech se prodávají věci, které by jinde byly považovány za starožitnosti a turisté si mohou vychutnat autentickou atmosféru minulých dob. Kdo by si pomyslel, že v dnešním moderním Japonsku ještě existují místa, kde se čas zastavil a kde můžete skutečně zažít atmosféru minulých století. Tajemství skrytého Japonska se tak stává realitou pro ty, kteří jsou ochotni se vydat na cestu do minulosti.
Města, která čas nikdy neopustil: Tajemství skrytého Japonska. - foto 2
Města, která čas nikdy neopustil: Tajemství skrytého Japonska. - foto 3
Publikováno: 20. 4. 2024 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články