Vědci objevili nový druh hada, který se pohybuje pomocí kol.

Vědci z oblasti herpetologie byli nedávno svědky neuvěřitelného objevu. V divočině tropického deštného pralesa našli nový druh hada, který se pohybuje pomocí... kol! Ano, možná si teď říkáte, že se jedná o vtip, ale tohle není žádný žert! Tento bizarní had, pojmenovaný Ophidium rotans, je pravým oživením pro všechny cyklisty a hadojezdce.

Vědci objevili nový druh hada, který se pohybuje pomocí kol. - foto 1
Tento nový druh hada je skutečně fascinující. Místo nohou či plazivého pohybu se tento neuvěřitelný tvor rozhodl zvolit si jinou strategii. Jeho tělo je vybaveno dvěma malými koly, která mu umožňují rychle se pohybovat po terénu. A to není vše! Tento had také dokáže ovládat směr svého pohybu pomocí malých řídících pák umístěných na jeho hlavě. Je to jakoby příroda spojila hada s jízdním kolem a vytvořila tak neuvěřitelnou bytost.

Ačkoliv je Ophidium rotans velmi zvláštní had, zdá se, že je plně funkční a přizpůsobený svému neobvyklému způsobu pohybu. Vědci zatím zkoumají, jak se tento had vyvíjel a jaké jsou důvody pro takto neobvyklý evoluční vývoj. Jedna z teorií je, že se Ophidium rotans vyvinul v oblasti s častými povodněmi a jeho kola mu umožňují rychle uniknout před vodními pohromami. Další teorie hovoří o tom, že tato adaptace mu umožňuje efektivněji lovit svou kořist.

Jeden z vědců, který se podílel na objevu tohoto hada, prohlásil: "Tento objev je opravdu revoluční. Nikdy jsme si nemysleli, že bychom mohli najít tak neobvyklý druh hada. Je to jako zázrak přírody. Možná bychom měli začít přemýšlet o tom, jaké další neobvyklé tvory ještě mohou existovat na naší planetě."

V každém případě je objev tohoto hada důkazem, že příroda je plná nečekaných a bizarních věcí. Kdo by si pomyslel, že bychom mohli najít hada, který se pohybuje pomocí kol? Možná bychom měli začít dávat pozor na naše jízdní kola, protože nikdy nevíme, kdo se na ně pokusí přisvojit si tento způsob pohybu.
Vědci objevili nový druh hada, který se pohybuje pomocí kol. - foto 2
Vědci objevili nový druh hada, který se pohybuje pomocí kol. - foto 3
Publikováno: 24. 2. 2024 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články