Brabec (ANO): Pro stavebníka je to určitě posun vpřed

24.03.2023 12:32

Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny 24. března k vládnímu návrhu zákona o jednotném environmentálním stanovisku.

Brabec (ANO): Pro stavebníka je to určitě posun vpřed
Foto: Hans Štembera
Popisek: Richard Brabec

Děkuji za slovo. Vážený pane předsedající. Já jsem menší povahy... postavy. (Pobavení v sále.) Povahy - to nevím, to se ještě ukáže, ale postavy, takže se to ztratí. A to samozřejmě beru.

Chtěl bych navázat na to, co říkal pan ministr Hladík, a jenom krátce zopakovat postoj hnutí ANO k tomuto zákonu. Jenom připomenu, že jednotné environmentální stanovisko, ta myšlenka vznikla na Ministerstvu životního prostředí zhruba v roce 2018 a v rámci debat o koordinaci všech agend v rámci stavebního zákona jsme samozřejmě diskutovali, zda jít tou cestou samostatnou. Nakonec jsme se právě po dohodě s tehdejší ministryní Klárou Dostálovou dohodli, že začleníme tu agendu do agendy stavebního zákona, a teď se tedy znovu objevilo v podobě jednotného environmentálního stanoviska.

A musím říct, že ještě před několika týdny jsem nebyl připraven ten návrh podpořit právě z důvodu, že to vytvářelo další razítko v rámci té agendy. Potom ale došlo, a chci poděkovat všem, především i mé milé kolegyni Kláře Dostálové za to, jak bylo dohodnuto řešení, které považuji za kompromisní, a to je řešení, že se skutečně povedlo zkoordinovat i otázku jednotného environmentálního stanoviska právě s tím koordinovaným závazným stanoviskem. A myslím si, že pro stavebníka je to určitě posun vpřed. V tom, jak to bude fungovat v praxi, to samozřejmě všichni uvidíme, ale myslím, že to je cesta dobrým směrem.

Pokud jde o konkrétní pozměňovací návrhy, tak jsme jako hnutí ANO připraveni podpořit většinu z nich, a to uvidíme až v hlasování. Děkuji vám.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kubisková (Přísaha): Vraťme, prosím, naší zemi slušnou politickou kulturu

11:04 Kubisková (Přísaha): Vraťme, prosím, naší zemi slušnou politickou kulturu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k politické kultuře.