„Dostavte se dobrovolně na služebnu.“ Policie řeší „kecy“ ze sítí novým způsobem

01.09.2023 10:20 | Monitoring

Zdá se, že Policie začala aplikovat některé úsporné kroky a šetřit státu finanční prostředky. Otázkou je, zda takové postupy povedou k cíli. Šiřitel poplašné zprávy, který popisoval vraždu českého mladíka Ukrajinci, se podle policistů má sám dobrovolně dostavit v rámci úspory na oddělení Policie v České Lípě. Zda výzva zafungovala, policie zatím neuvedla.

„Dostavte se dobrovolně na služebnu.“ Policie řeší „kecy“ ze sítí novým způsobem
Foto: Repro twitter
Popisek: Nová policejní Tatra

Anketa

Dovládne Fialova vláda do voleb 2025? Bez ohledu na vaše přání

11%
hlasovalo: 29583 lidí
„Tak kamaráde, v Doksech pobodali dva Ukrajinci dva český kluky,“ napsal zřejmě na facebook člověk, jehož identita není z toho, co následně zveřejnila policie na síti X, poznat.

„Jeden umřel, našli ho v Mácháči. Ty zmrdi ho hodili do jezera. Pro druhého přiletěl vrtulník. Byl v kritickém stavu,“ pokračoval neznámý v líčení zřejmě smyšlené příhody.

„Je zakázáno o tom mluvit, hlavně záchranáři a policie mají přísný zákaz. Ty zmrdy tady hledal vrtulník, ale jestli je chytli, nevím. Stalo se to cca před 20 dny,“ dodal ještě trochu konspirace.

„Rozmázni to. Máš na to páky,“ vyzval dotyčný zřejmě někoho, komu vzkaz směřoval.

Více se z kopie facebookové zprávy, kterou policie zveřejnila, vyčíst nedá.

Nejedná se o první takovou zprávu, která se šíří a policie ji zveřejnila. Zajímavý je ale její slovník.

„Další ze série naprostých lží, které se šíří po soc. sítích,“ píší policisté z liberecké krajské policie s tím, že se nic takového samozřejmě nestalo. Nestandardní postup ale může někdo vidět v dalším sdělení.

„Autorovi či autorce doporučujeme v zájmu ušetření času nás dobrovolně navštívit na služebně českolipské kriminální policie,“ končí policejní sdělení návrhem na úsporu času a výzvou k dobrovolné návštěvě policejní stanice.

Zda policie zná či nezná totožnost pachatele není možné z vyjádření určit. Ovšem spojení slov „dobrovolně navštívit služebnu kriminální policie“ zní dost jako pohrůžka.

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: MaA

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Ovšem spojení slov „dobrovolně navštívit služebnu kriminální policie“ zní dost jako pohrůžka., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseAchtung , 01.09.2023 10:55:24
Jak zní "dobrovolná" solidarita v přerozdělování migrantů? Všechno musí být dobrovolně, i do transportů se dostavovali dobrovolně.

|  5 |  0

Další články z rubriky

„Vážná věc.“ Co o Ficovi prohlásil Pavel? Analytik se vrátil před atentát

8:59 „Vážná věc.“ Co o Ficovi prohlásil Pavel? Analytik se vrátil před atentát

TÝDEN V MÉDIÍCH O slovenském premiérovi řekl český prezident, že jeho vítězství ve volbách je zklamá…