Kocumová (LOL!): Bazén je zavřený a výběrové řízení se protahuje

24.04.2024 6:23 | Tisková zpráva

Rekonstrukce bazénu, která byla podle zjištění policie od počátku manipulována přes Petra Židka a spolumajitele Syneru, Petra Syrovátka, se protahuje. Nejprve byl za vítěze soutěže na realizaci bazénu vyhlášen Metrostav. Ovšem na základě připomínek druhé firmy v pořadí byl tento výsledek zrušen a řeší se, zda firma Metrostav DIZ skutečně splnila podmínky zadávací soutěže.

Kocumová (LOL!): Bazén je zavřený a výběrové řízení se protahuje
Foto: tvrtm.cz
Popisek: Bývalá sportovkyně Zuzana Kocumová z hnutí Změna pro Liberecký kraj

„Jako velký problém se opět ukázalo unáhlené rozhodnutí vedení města bazén zavřít a začít vyklízet dříve, než byla podepsána smlouva o realizaci projektu s vítězem soutěže. Situace, do které se město dostalo, může být patová na mnoho měsíců a je otázkou, co bude poté,“ kritizuje další z chybných rozhodnutí Zuzana Kocumová. „Pokud by se s vyklízením nezačalo, mohli nadále plavat nejen členové sportovních týmů, kteří ještě využívají 25 m bazén, ale i veřejnost. Místo toho se ale s vyklízením pokračuje a členové koalice prostě věří, že to „nějak dopadne“.“

Anketa

Jste rádi, že v USA prošel balík pomoci pro Ukrajinu?

6%
92%
hlasovalo: 23520 lidí

Vyklízecí práce pokračují přesto, že nikdo neví, jak dlouho bude výběr dodavatele trvat. Přitom riziko průtahů je velmi reálné. Pokud se námitkám druhé firmy v pořadí nevyhoví, je pravděpodobné, že se obrátí na ÚOHS. A pokud naopak vyhoví, může se na něj obrátit Metrostav.

Dalším rizikem, pokud se bude VŘ protahovat, je možné uplynutí termínů pro podání žádostí o dotace. Pak hrozí, že pokud se vedení města rozhodne v od počátku manipulované zakázce pokračovat, bude ji muset zaplatit celou z městského rozpočtu.

Stejně tak je rizikem, zda by i při dodržení termínů ministerstva byla ochotna poskytnout dotace na projekt, který je opakovaně zmiňovaný policií v souvislosti s rozsáhlou korupční činností.

Vedení města se řadou chybných rozhodnutí dostalo do situace, která hrozí dlouhodobou odstávkou bazénu, i když rekonstrukce ani nezačne. Přitom pokračování v této zakázce je samo o sobě velkým rizikem.

Pozn.: Komplexní celková rekonstrukce s totální přestavbou vnitřních dispozic byla prosazena navzdory odbornému posudku ČVUT i statickému posouzení. Oba posudky poukazují na problém u vany bazénu, vzduchotechniky a části střechy. Naopak NEEXISTUJE žádný posudek, který by tvrdil, že bazén je celkově ve špatném stavu. Starostové, ANO ani Piráti na tuto skutečnost nijak nereflektovali a nejdražší zakázku na rekonstrukci bazénu v historii CŘ odsouhlasili.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hejtman Grolich: 15 milionů na domácí hospicovou a paliativní péči. Protože to je důležité

20:18 Hejtman Grolich: 15 milionů na domácí hospicovou a paliativní péči. Protože to je důležité

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke smrti a umírání.