Lachnit (ANO): Třicítka v Praze. Donutíme je silou, říkával zelený klasik

11.04.2023 8:42 | Komentář

Plošné zavedení limitu rychlosti 30 kilometrů za hodinu v Praze se po agresivním blokování dopravy ve špičce ze strany několika fanatiků stalo agendou, o které se mluví. A to bylo pravděpodobně jejich hlavním cílem.

Lachnit (ANO): Třicítka v Praze. Donutíme je silou, říkával zelený klasik
Foto: Vít Hassan
Popisek: JUDr. Petr Lachnit

I u jiných témat se bohužel stalo společenským zvykem, že se naprostá menšina protagonistů určitého názoru snaží jakoukoli cestou diktovat většině své, v tomto případě absolutně nesmyslné myšlenky. Nyní pod argumentem, že v některých městech západní Evropy to tak je. Měli bychom touto optikou zavést například i no-go zóny? A co být ještě progresívnější a nařídit rychlost dvacet kilometrů za hodinu? Nebo vůbec auta zakázat?

Anketa

Který z uvedených lídrů má vaši největší důvěru?

hlasovalo: 11603 lidí

Snad každý ví, že automobil má nejnižší spotřebu a emise kolem rychlosti 80 km/h. Takže argumenty o ochraně životního prostředí neobstojí. Nynější padesátikilometrová rychlost je na hlavních ulicích zcela optimální. A propíraná třicítka se hodí z bezpečnostního hlediska například ke školám, hřištím a tak dále. Ale fanatiky nepřesvědčíte.

Jejich extrémně radikální přístup lze dokumentovat i anketou, kterou iniciátoři třicítky uspořádali na sociální síti Twitter. Účastnily se jí tisíce občanů a přes osmdesát procent z nich návrh odmítlo. A jak reagovali zastánci třicítky? „Hlasování budeme opakovat, dokud nebude mít třicítka rozhodné ano. Třeba několik měsíců.“

Někdejší zelený guru a jeden ze stvořitelů solárních baronů (jehož jméno nechci připomínat, protože si některá jména v historii nezaslouží, aby byla vzpomínána) před lety v rámci bojůvek uvnitř jeho zelené partaje své kolegyni napsal: „Donutíme je ke spolupráci. Silou.“ Obávám se, že tato taktika může projít i dnes. Bohužel pro Pražany.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Zásadně odmítáme navyšování věku odchodu do důchodu nad 65 let!

12:05 Rozvoral (SPD): Zásadně odmítáme navyšování věku odchodu do důchodu nad 65 let!

Poslední dubnový den tohoto roku současná pětikoaliční vláda na svém zasedání jednomyslně schválila …