Miroslav Josef Bezecný: My prostí lidé musíme držet pohromadě

25.12.2022 14:57 | Komentář

Tak hlásali vynikající "revolucionáři" v listopadu 89 při tzv. sametové revoluci.

Miroslav Josef Bezecný: My prostí lidé musíme držet pohromadě
Foto: pixabay.com
Popisek: Společnost - ilustrační foto

Pamatuji si, když k nám do podniku přišli dva. S teatrálně otevřenou náručí a s výkřiky "My prostí lidé musíme držet pohromadě". Jeden dělník se tenkrát proti tomu ohradil: "Vysokoškoláci přece nejsou prostí lidé. Pro vás jsme jen děláci a lopaťáci." A tak ho "revolucionáři" obvinili, že je bolševická svině, protože popírá, že jsme všichni prostí lidé. A málem ho, v duchu demokratické revoluce, lynčovali.

Anketa

Odradil vás pořad s Babišem a dětmi od volby lídra ANO?

4%
82%
hlasovalo: 45030 lidí

Znamená to ovšem, že jsme tedy všichni prostí lidé. Zeman je prostý člověk, Klaus je prostý člověk s prostými myšlenkami, a kdo by chtěl tvrdit něco jiného (například že jsou VIP nebo celebrity), obviníme ho z maření odkazu velkého revolucionáře Václava Havla, o kterém se děti ve školách učí, že zachránil Českou republiku. A z popírání a zesměšňování revoluce '89 a z pokusu o státní převrat - návrat socialismu.

Z toho ovšem vyplývá, že prostí lidé nejsou jen komunisté. Také Rychetský je (dle této doktríny) jen prostý člověk s prostými myšlenkami. U právníků je to ale složitější. Kdo studoval právnickou fakultu před rokem 1989, musel podepsat akademický slib, že bude budovat socialismus a komunismus. Takže který z nich nebuduje socialismus a komunismus, měl by mu být již dávno odebrán diplom pro hrubé porušení akademického slibu. To je ještě horší, než kdyby studovali v Plzni.

A tak nám vládne prostá fialová pětikolka, v čele s prostou vynikající pletařkou Markétou Dvousvetrovou. Nesmíme se potom divit, že když má naše vláda pouze prosté myšlenky, že některé lidi, v reakci na to, napadají i sprosté myšlenky. Ale máme Vánoce. Pokoj všem, i prostým, lidem dobré vůle. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Úroky dolů, a koruna drží

13:04 Zbyněk Fiala: Úroky dolů, a koruna drží

Snižování základní úrokové sazby na 5,25 procenta nás sice drží daleko od cílových 2 – 3 procent, al…