MMR: Pomůžeme obcím s demolicí zchátralých budov částkou 120 milionů

18.02.2023 22:30 | Tisková zpráva

Podpora demolic zchátralých budov v obcích s rizikem vzniku sociálně vyloučené lokality. Na to se zaměřuje nově vyhlášená výzva Ministerstva pro místní rozvoj, která pomůže obcím i krajům částkou 120 milionů korun.

MMR: Pomůžeme obcím s demolicí zchátralých budov částkou 120 milionů
Foto: MMR
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj, logo

„Zchátralé budovy mají negativní dopad na životy lidí. Hyzdí okolí, ohrožují životy a mohou přispět ke vzniku sociálně vyloučených lokalit. Proto nová výzva přispívá na jejich demolici, díky které mohou obce i kraje využít dané území ke svému dalšímu rozvoji,“ říká místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

Anketa

Chystáte se ke koupi elektromobilu?

1%
97%
hlasovalo: 20113 lidí

Cílem výzvy (ZDE) je podpořit demolice budov dříve využívaných k bydlení, ubytování či rekreaci v obcích s rizikem vzniku sociálně vyloučené lokality a připravit tak dané území, aby jej bylo možné znovu plnohodnotně využít a zamezit tím vzniku oblastí se sociální segregací. Výzva se člení na dva dotační tituly. První se zaměřuje na lokality na území Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského kraje, druhá pak na zbytek území České republiky.

Ve výzvě je k dispozici 120 milionů korun. Dotace bude poskytnuta až do výše 70 % skutečně vynaložených uznatelných nákladů. Maximální výše dotace se stanoví na základě velikosti žadatele. Obec do 3 000 obyvatel může obdržet až 70 % způsobilých nákladů, obec od 3 001 do 10 000 obyvatel 60 %, obce nad 10 001 obyvatel 50 %, stejně tak kraje.

Žadatelé mohou v rámci výzvy podávat více žádostí. Součet požadovaných dotací může být maximálně 10 milionů, dolní limit dotace při podání žádosti činí 300 tisíc korun. Žádosti, které je možné založit a vyplnit v internetové aplikaci DIS ZAD (ZDE), mohou obce a kraje posílat do 21. března 2023 do 12.00. Na MMR se žádosti o dotace podávají prostřednictvím datové schránky.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ bude v Ústeckém kraji investovat 100 mld. Kč do modernizace teplárenství

7:44 ČEZ bude v Ústeckém kraji investovat 100 mld. Kč do modernizace teplárenství

ČEZ představuje investiční plán pro Ústecký kraj. Do transformace a rozvoje energetiky v kraji dá do…