Nadace ČEZ: Se žádostí o grant uspělo 11 neziskových organizací z Ústeckého a dvě z Libereckého kraje

13.03.2023 22:11 | Komerční článek

Až 200 tisíc korun na svůj rozvoj v rámci grantu Neziskovky 2023 mohou získat české neziskové organizace od Nadace ČEZ. Peníze pak mohou využít například na vzdělávání či zlepšení motivace personálu, na rozšíření poskytovaných služeb nebo třeba na získání různých certifikací.

Nadace ČEZ: Se žádostí o grant uspělo 11 neziskových organizací z Ústeckého a dvě z Libereckého kraje
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

„Stejně jako v jiných oblastech, i v sociální péči se metody a přístupy neustále vyvíjejí a posouvají dopředu, aby péče o klienty byla co nejvíce přizpůsobená jejich individuálním potřebám. Neziskové organizace, které chtějí nabízet špičkovou péči, se proto musí neustále rozvíjet, začleňovat nové poznatky do svých programů, vzdělávat se, zlepšovat… Jsme rádi, že můžeme českému neziskovému sektoru v tomto pomoci,“ říká ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Anketa

Je v pořádku hrozit blokádami vládních budov?

94%
5%
hlasovalo: 49427 lidí

S nápadem grantu zaměřeného na rozvoj samotného neziskového sektoru, přišla Nadace ČEZ před čtyřmi lety. Doposud byly podpořeny 243 projekty, na jejichž realizaci věnovala nadace téměř 20 milionů korun. Jen vloni schválila 116 projektů za bezmála 10 milionů. „Smyslem grantu Neziskovky je především podpora rozvoje a profesionalizace neziskových organizací, které poskytují služby přímé sociální péče. Příjem žádostí probíhá do 31. března a organizace mohou získat až 200 tisíc korun,“ doplňuje ředitelka nadace.

V rámci severních Čech přitom uspělo se žádostí o grant 11 organizací z Ústeckého a 2 z Libereckého kraje, jejichž celková nadační podpora přesáhla 921 000 korun. Jednalo se například o TyfloCentrum Ústí nad Labem a také TyfloCentrum Liberec, Arkadii Teplice, Světlo Kadaň, Nový start Teplice, Charitní sdružení Děčín, Hospic sv. Zdislavy Liberec, Hospic sv. Tomáše Litoměřice či Centrum pro zdravotně postižené Ústeckého kraje. Finanční prostředky neziskovky vesměs použily na další vzdělávání svých pracovníků, podporu profesionalizace a strategického řízení, další rozvoj svých poraden či krizových center a podobně.

Grant zaměřený na rozvoj, zvýšení kvality a profesionalizaci neziskových organizací v sociální oblasti vypsala Nadace ČEZ poprvé na podzim 2020. Využít jej mohou například hospice, stacionáře, azylové domy, denní centra, poradny, terapeutické dílny apod. Je určený právě na profesní rozvoj těchto neziskovek: finance lze využít například na mzdové náklady, úhradu školení a seminářů, nákup vybavení a služeb souvisejících s rozvojem, nebo na pokrytí nákladů souvisejících se získáním známek kvality či registrace. Více informací o podmínkách grantu Neziskovky lze dohledat na webu Nadace ČEZ.

V rámci grantu mohou neziskovky získat finanční prostředky třeba na další vzdělávání svých pracovníků.

Grant Neziskovky vyhlašuje Nadace ČEZ od roku 2020, příjem letošních žádostí končí 31. března.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

Kdo může za migrační pakt?

Tvrdíte, že když vás budeme volit, tak nás zbavíte migrantů. Jak? Jak chcete problém řešit, navíc když teď EP schválil migrační pakt? Taky tvrdíte, že jeho schválení byla zrada od této vlády, tak co pak změníte evropské volby? A jak to tedy je? Může za schválení paktu vláda nebo politici v Bruselu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Studenti z Česka vytvořili v CERN systém, který pomáhá vědcům

9:15 Studenti z Česka vytvořili v CERN systém, který pomáhá vědcům

Studenti tuzemské soukromé vysoké školy Unicorn University se mohou pochlubit nebývalým úspěchem. Vy…