Petice za zachování pátku a soboty jako volebních dnů

12.02.2023 18:30 | Komentář

My, níže podepsaní občané České republiky, žádáme, aby zákonodárci zachovali konání voleb ve dvou dnech (pátek 14–22 h a sobota 8–14 h). Vláda ČR v únoru 2023 navrhla, aby se volby konaly jen v pátek (7–22 h). Návrh zákona projedná Parlament ČR.

Petice za zachování pátku a soboty jako volebních dnů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební urna

SHRNUTÍ

Dle aktuálně platné právní úpravy probíhá hlasování ve volbách v pátek od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Česká vláda schválila 1. února 2023 návrh zákona o správě voleb. Návrh zákona byl předán k projednání Parlamentu ČR.

Součástí návrhu je i změna doby konání voleb (§ 2): „Na území České republiky se volby konají v pátek. Hlasování začíná v 7:00 hodin a končí ve 22:00 hodin.“

Tato petice je občanskou snahou o to, aby volebními dny byly i nadále pátek a sobota, s obvyklými časy hlasování.

ODŮVODNĚNÍ PETIČNÍHO NÁVRHU

Neexistuje žádný zásadní důvod měnit dlouhodobě používaný systém voleb, který se osvědčil a který funguje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

doc. Břetislav Rychlík byl položen dotaz

Proč hlavně zástupci této vlády pořád mluví o vážnosti mezinárodní situace?

Není podle vás snad NATO zárukou nejen naší bezpečnosti? Nebo je tu podle vás i přesto válka na spadnutí? A druhá věc, o jaké společné obraně Evropy to mluvíte. Ono něco takového existuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: 25


Osobnost měsíce

Mgr. Karel Haas

  • ODS
  • poslanec
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – díl 384. Jak je důležité míti Erbena

14:44 Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – díl 384. Jak je důležité míti Erbena

V předchozím dílu jsme psali o díle Erbena – Václava. Rád bych se vrátil k jeho jmenovci – Karlu Jar…