Rozvoral (SPD): Požadujeme od Fialovy vlády větší podporu prorodinné politiky!

01.06.2024 8:14 | Komentář

Na zítřek připadá Mezinárodní den dětí. Tento svátek se každoročně slaví ve více než 145 zemích světa. Je povinností státu utvářet dětem co nejlepší podmínky pro jejich bezstarostný život, s čímž úzce souvisí podpora jejich rodičů.

Rozvoral (SPD): Požadujeme od Fialovy vlády větší podporu prorodinné politiky!
Foto: Archiv Radka Rozvorala
Popisek: Radek Rozvoral

Hnutí SPD, vycházeje ze svého programu, podporuje prorodinnou politiku, tudíž i všechny pozitivní aktivity, které jsou cíleny na naši nejmladší generaci, tedy ku prospěchu dětí. Současná pětikoaliční asociální vláda v čele s premiérem Petrem Fialou (ODS) ale koná zcela opačně, to znamená, že našim mladým rodinám jejich životní podmínky pro výchovu dětí stále jenom zhoršuje.

Připomenu například opatření vycházející z daňového balíčku, který začal platit od začátku tohoto roku. Podle výpočtů zveřejněných dat přední poradenské společnosti BDO, poskytující auditorské, daňové, právní, účetní a poradenské služby v České republice, se opatření vyplývající z vládního konsolidačního balíčku prodraží nejvíce rodinám s dětmi a s průměrným příjmem. Těmto rodinám v souvislosti se zrušením školkovného, snížení úlevy na dani z příjmu fyzických osob na manžela/ku a dalších daní a poplatků stoupnou výdaje za tyto odvody asi o 10 procent ročně. V extrémních případech tak rodiny mohou platit o desítky tisíc korun navíc. V běžných případech budou muset lidé dát asi o 2 až 5 procent více. S tím v hnutí SPD zásadně nesouhlasíme. Všichni naši občané si zaslouží kvalitní životní podmínky, včetně pracujících mladých rodin s dětmi. Stát by měl mladým rodinám zajistit takové podmínky a takové benefity, aby je motivovaly k tomu, že se nebudou bát zakládat rodiny a vychovávat děti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Článek byl převzat z Profilu Radek Rozvoral

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Kritizujete přístup vlády k drogám

Zajímalo by mě, jak se díváte na to, jak stát toleruje alkohol, to je přeci taky droga a snadno dostupná. A v součtu je podle mě víc alkoholiků než drogově závislých a nikdo to neřeší. V TV dokonce běží reklamy na alkohol. To vám nevadí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: 4


Osobnost měsíce

Ing. Jana Bačíková, MBA

  • ODS
  • poslankyně
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zelení: Dezinformacím věří v Česku pětina lidí

23:08 Zelení: Dezinformacím věří v Česku pětina lidí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k průzkumu úspěšnosti dezinformací ve veřejném prosto…