Zajíčková (ODS): Reforma školství řeší roky přetrvávající problémy ve vzdělávání

20.06.2023 18:09 | Tisková zpráva

Za enormního zájmu odborníků, zřizovatelů škol, studentů, pedagogů a ředitelů základních i středních škol, uskutečnila poslankyně a členka výboru pro školství Renáta Zajíčková v Poslanecké sněmovně unikátní konferenci k reformě vzdělávání.

Zajíčková (ODS): Reforma školství řeší roky přetrvávající problémy ve vzdělávání
Foto: ods.cz
Popisek: Renáta Zajíčková

Společně s ministrem školstvím Mikulášem Bekem panuje k reformě shoda, změnou by měla projít délka povinného vzdělávání a částečné přesunutí povinného vzdělávání na střední školu.

„V našem vzdělávání probíhá řada potřebných změn. Často však bez zjevných souvislostí a jasného cíle. Přetrvávají problémy, které jsme měli vyřešit již před deseti lety. Komplikují práci ředitelům, učitelům i zřizovatelům škol. Doplácí na to však především budoucí generace a s tím i státní kasa. Proto jsem s důvěrou pana premiéra oslovila několik desítek předních aktérů českého vzdělávání a požádala je o konzultace a zpětnou vazbu při sestavování dokumentu, který obsahuje návrh možné podoby reformy regionálního školství. Mým cílem bylo nahlédnout na naše školství komplexně a nabídnout ucelený balík opatření, který může vyřešit řadu přetrvávajících problémů a poslouží jako podklad pro širší veřejnou debatu. Děkuji panu ministrovi Bekovi, kolegům z ministerstva školství více než stovce kolegů z našich regionů za možnost tuto diskusi společně otevřít,“ říká organizátorka konference, poslankyně a členka výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu Renáta Zajíčková (ODS).

Anketa

Je třeba, aby si bezpečnostní složky dávaly pozor na Rusy, kteří u nás žijí?

14%
86%
hlasovalo: 21924 lidí

„Chtěl bych poděkovat paní poslankyni Renátě Zajíčkové za organizaci konference k reformě regionálního školství. Je zcela zřejmé, že nastala doba pro hlubší změny v českém školství a tato konference je dobrou příležitostí diskutovat mezi politiky a odborníky jejich rámec. Čeká nás například debata o prodloužení povinné školní docházky i tom, jak upravit oborovou strukturu středního školství, kde se poptávka rodičů a dětí v řadě regionů se nepotkává s nabídkou. Musíme hledat rovnováhu mezi zájmy klíčových skupin - dětmi, rodiči, zaměstnavateli a také mezi zájmy společnosti jako celku. Český vzdělávací systém nefunguje jako sociální výtah a dostatečně neumožňuje vtáhnout do vyšších pater vzdělávacího systému děti, které nemají příznivé rodinné zázemí. Nejen o těchto tématech musíme hledat shodu také mimo vládní koalici, neboť je jasné, že změny vzdělávacího systému, pokud je teď nastartujeme, budou implementovány v období nejméně deseti let, a proto je potřeba nalézt širokou podporu napříč politickým spektrem,“ uvedl ministr školství, mládeže a tělovýchovy Mikuláš Bek (STAN).

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kavij (KSČM): Nechceme  vojenské základny NATO  na území ČR!

8:14 Kavij (KSČM): Nechceme vojenské základny NATO na území ČR!

Mocenská vládnoucí garnitura nás každým dnem a každým prohlášením a činy přesvědčuje, že je ochotna …