Zdeněk Jemelík: Co nám Vít Rakušan neřekl

17.05.2023 9:13 | Glosa

Díky tvořivosti asociální Fialovy vlády se občané v posledních několika měsících rozhodně nenudí. Z médií se na ně valí nepřetržitý proud rozčilujících informací. Mění se náměty: když se už jeden omrzí, přijde další. Některý vyhasne dříve, než společnost stačí úplně jej vstřebat.

Zdeněk Jemelík: Co nám Vít Rakušan neřekl
Foto: Archiv Z. Jemelíka
Popisek: Zdeněk Jemelík

Poměrně rychle se z hlavního proudu vytratily zprávy o připravovaném zrušení 300 poboček České pošty, jež je jednoznačně zhoršením služeb státu pro obyvatelstvo. O protestech se už v médiích nemluví.

I tentokrát platí, že ďábel se skrývá v detailu. V tomto případě došlo k zamlčení skutečnosti, že na zrušených pobočkách je určitě několik set nebo i tisíc poštovních schránek  (P.O. Boxů), do nichž si zákazníci České pošty nechávají doručovat listovní zásilky a oznámení o příchodu balíků a peněžních poukázek. Uživateli jsou určitě především podnikatelské subjekty a úřady. Ti všichni budou muset změnit adresy. Není jisté, že ke všem jejich partnerům se zpráva o změně adresy dostane včas. Dá se proto předpokládat, že na původní adresu budou ještě nějaký čas chodit zásilky. Česká pošta by je měla odchytit a přesunout na nové stálé doručovací místo. Když toto vše selže, zásilky dosavadním zákazníkům se budou vracet odesilatelům. Škodu si netroufám odhadnout.

Je nesporné, že zrušení poboček, v nichž jsou poštovní schránky (P.O.Boxy), vyvolá potíže a zmatky, které postihnou subjekty, z jejichž práce vznikají peníze, jimiž si plní kapsy vládnoucí uskupení politiků. Ale do útrob patra tvůrců reálných hodnot, zákazníků rušených poboček České pošty, pozornost vládních činitelů nepronikne, protože občanská chátra je ve skutečnosti nezajímá. Daňoví poplatníci nakonec až dosud s láskou zaplatili každou zhůvěřilost věrchušky a ani teď jim nic jiného nezbývá.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – díl 354. Karel Kryl – Titulkář

16:40 Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – díl 354. Karel Kryl – Titulkář

Každý zná Karla Kryla jako písničkáře, ale už méně jako básníka, natož autora drobnějších próz, psan…