Policie ČR: Nepít je umění? Vyhodnotili jsme kreativní výzvu „Suchej únor“

11.03.2023 7:34 | Tisková zpráva

Druhý měsíc v roce se opět nesl v tradičním spojení Policie ČR s organizací „Suchej únor“, která již desátým rokem organizuje stejnojmennou celorepublikovou informační kampaň.

Policie ČR: Nepít je umění? Vyhodnotili jsme kreativní výzvu „Suchej únor“
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Věděli jste, že každý sedmý dospělý balancuje na hraně rizikového pití alkoholu? Že 93% dětí do 16 let poprvé vyzkouší alkohol z rukou rodičů? 

Anketa

Jakou školní známkou hodnotíte prezidentství Miloše Zemana?

20%
59%
6%
7%
8%
hlasovalo: 26329 lidí

S problematikou alkoholu, jeho vlivu a důsledků neúměrného pití se policisté setkávají při své práci dnes a denně. Někdy alkohol otupuje smysly a zhoršuje reakce, jindy zase zvyšuje agresivitu. Alkohol je zásadním problémem nejen v silničním provozu, velkou mírou se negativně promítá i do mezilidských vztahů, a to i případných agresivních projevů chování. Kampaň „Suchej únor“ přináší na problematiku alkoholu netradiční pohled a jeden z hlavních cílů je, aby se alkoholu a jeho důsledkům věnovala nejen větší pozornost v naší společnosti, ale aby se také tvořil i vhodný prostor pro diskuzi.

Zodpovědný přístup je potřeba vštěpovat už nejmladší generaci, proto jsme pro žáky a studenty připravili kreativní výzvu #nepitjeumeni. Téma mohli žáci a studenti ztvárnit libovolně, a to jak výtvarným, tak literárním způsobem. Do výzvy se přihlásilo přes 15 škol z celé republiky a dohromady zaslaly kolem 120 děl. Společně s hlavními realizátory kampaně jsme kreativní práce vyhodnotili. Jednalo se o nelehký úkol a bylo rozhodně z čeho vybírat. Nakonec jsme se shodli na šesti výherních dílech, tři výtvarné a tři literární (viz galerie). Ceny vítězům přijdou osobně předat policejní preventisté, mohou se těšit na balíček s dárky od Policie ČR i organizace „Suchej únor“.

Gratulujeme vítězům a děkujeme i ostatním, že se do kreativní výzvy zapojili!

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ bude v Ústeckém kraji investovat 100 mld. Kč do modernizace teplárenství

7:44 ČEZ bude v Ústeckém kraji investovat 100 mld. Kč do modernizace teplárenství

ČEZ představuje investiční plán pro Ústecký kraj. Do transformace a rozvoje energetiky v kraji dá do…